У різні моменти життя в кожної людини може виникнути відчуття тривоги, яке вважається природною емоцією. Людина турбується і нервує час від часу, наприклад, перед прийняттям складного рішення чи іспитом, і це нормально. Але якщо людина перебуває у стані тривоги, страху та стресу постійно, це може бути психічним розладом, який викликає порушення самопочуття та комфортного способу життя.
Тривожний розлад – один із видів невротичних станів, коли людина без перерв (не епізодично) турбується про свій зовнішній вигляд, стосунки з оточуючими людьми, життєві перипетії тощо, при цьому відчуває страх. Сьогодні патологічна тривога – одна з найпоширеніших проблем, із якою стикається приблизно 40% населення.
Тривалий тривожний розлад робить життя дискомфортним. Людина замикається, не розвивається, уникає спілкування та зустрічей, може закинути роботу чи навчання. Такі стани можуть призвести до депресії та хронічної тривожності. Без терапії та допомоги фахівця тривога та депресія можуть довести до спроб суїциду та летального результату.
Вартість лікування тривоги
Лікування тривоги у Києві в центрі Оздоровлення 24 здійснюється досвідченими фахівцями. Вартість терапії залежить від кількох факторів. Це тип лікування – комплексний, стаціонарний (з проживанням та харчуванням), амбулаторний, консультації фахівців, необхідність виклику психотерапевта додому. Також наша клініка пропонує вигідні пакетні пропозиції – “Денний стаціонар”, “Психологічні проблеми”, “Лікування вдома”.
Ціни на лікування нападу тривоги в клініці
Вартість лікування нападів тривоги варіюється залежно від типу необхідного лікування.
Послуга | Ціна в грн |
- Лікування нападу тривоги в Києві від 3000
- Комплексне лікування нападу тривоги в стаціонарі від 18000
✔️Лікування ✔️Проживання ✔️Харчуання
- Лікування нападу тривоги в Києві в стаціонарі від 4000
(2-х і 3-х місна палата)
- Лікування нападу тривоги в стаціонарі від 6500
(VIP одномісна)
- Консультація в клініці / онлайн 900/1600
(психіатра, психотерапевта)
- Консультація лікаря вдома 3500
(психіатра, психотерапевта)
Втомилися від залежності?
Кращі спеціалісти з лікування нападу тривоги
Причини розвитку тривоги
Причини підвищеної тривожності не до кінця вивчені. Фахівці називають такі фактори, що сприяють розвитку хвороби:
- наявність психічних розладів та невротичних патологій – істерія, параноя, депресія тощо;
- психічні травми в дітей віком і дорослих як наслідок небезпечних, непередбачених ситуацій – загибель близької людини, війна, природні катаклізми;
- черепно-мозкові травми;
- тяжка наркотична чи алкогольна залежність;
- тривалий стрес;
- серйозні порушення кровообігу, патології серцево-судинної системи, гормональні збої;
- індивідуальні особливості характеру – меланхолійний темперамент, схильність до гіперболізації, недовірливість, високий рівень сприйнятливості.
Психологи та прихильники психоаналізу, у свою чергу, виділяють такі фактори: - постійне приховування та придушення власних емоцій та бажань;
- відсутність у житті стимулу та реакція психіки на ці зміни;
- реакція людської психіки на «зламані» уявні образи.
Класифікація тривожних розладів
Виділяють кілька основних видів тривоги:
1. Панічне розлад. Пацієнти в такому стані відчувають відчуття жаху, що повторюється, що виникає раптово. Супроводжується панічними атаками з такими симптомами: посилене серцебиття, біль у грудях, пітливість, почуття задухи.
2. Соціальна тривожність. Характерне почуття занепокоєння, що давить, і непереборні сумніви в будь-якій соціальній ситуації. Найчастіше занепокоєння пов’язане зі страхами бути засудженим іншим, через завищені очікування чи глузування.
3. Генералізований тривожний розлад. Характеризується сильним, необґрунтованим занепокоєнням, метушливістю, напругою та страхом навіть без загрози, небезпеки та видимої причини.
4. Тривожно-депресивний розлад. Постійна тривожність без наявності очевидного джерела небезпеки супроводжується депресією та патологічними змінами психіки.
5. Фобічна тривожність. Людина постійно повертається у думках до потенційно небезпечних ситуацій. Також сюди зараховують фобії – необґрунтовані страхи.
6. Посттравматичний стрес. ПТСР – реакція на важкий стрес, складнощі з адаптацією до відсутності небезпеки.
7. Обсесивно-компульсивний розлад, або синдром нав’язливих станів. Через сильну тривогу людина постійно повторює одні й самі, часто безглузді дії. Наприклад, через побоювання мікробів щохвилини протирає антисептиком руки та робоче місце.
Точно визначити вид розладу може лише фахівець, тому за підозри на симптоми обов’язково необхідно записатися на консультацію до психотерапевта чи психіатра.
Симптоми та ознаки тривоги
Симптоми тривожного розладу показують по-різному. Виділяють дві основні групи ознак – психічні та соматичні. Психічні прояви постійної тривоги:
- епізодична або постійна занепокоєння, тривога через будь-який привод або без нього;
- почуття напруги, скутості;
- проблеми із концентрацією;
- швидка стомлюваність;
- проблеми із засипанням та поверхневий сон;
- страхи.
Соматичні симптоми характеризуються нетиповістю, полісистемністю, несхожістю на інші захворювання. Основні соматичні прояви: - тахікардія, нерівний серцевий ритм;
- підвищене потовиділення;
- безпричинні припливи жару чи холоду;
- відчуття у горлі «кома»;
- напади нудоти та запаморочення;
- сухість в роті;
- часте сечовипускання;
- біль у м’язах.
При генералізованому розладі тривожність триває понад 6 місяців, хворий не здатний розслабитися, з’являються страхи смерті або смерті близьких. Останній симптом тривоги – панічна атака. Атаки повторюються нападами (щонайменше раз на місяць), раптово без конкретних причин. Якщо ви помітили якийсь із симптомів у себе чи своїх близьких, негайно зверніться до фахівця. Наразі доступна не лише очна розмова, а й консультація психіатра онлайн.
Методи лікування тривоги у Києві
Підвищена тривога завжди потребує терапії, незалежно від її причин, статі чи віку хворого. При виборі способу лікування фахівець обов’язково враховує тип розладу, його тривалість та вираженість, причини розвитку, наявність попередніх розладів та їх способів лікування та динаміки.
У питанні, як упоратися з тривогою, важливо розуміти, що оптимально для лікування тривожного розладу поєднувати лікарський та нелікарський методи. Фармакотерапія базується на застосуванні:
- антидепресантів – налагоджують позитивне мислення, допомагають контролювати тривожні думки;
- анксіолітиків – знижують рівень тривоги;
- бензодіазепінів – допомагають знизити фізичну напругу.
Нелікарські методики: - психотерапія – групова, гештальт-терапія тощо;
- фізичні навантаження;
- фототерапія (лікування світлом);
- аутогенні тренування;
- розслаблюючі методики.
Лікування психічних розладів у Києві здійснює клініка Оздоровлення 24. Тут хворі можуть пройти комплексне лікування стаціонарно з проживанням чи амбулаторно, а також отримати консультативну допомогу психолога та психотерапевта у клініці, вдома чи онлайн.
Тест - чи насправді в мене напад тривоги?
- В них є різниця
- Тут потрібні послуги психолога, а не психіатра
- У вас ПСТР - Вам потрібно звернутись по лікаря, залиште заявку і ми вам допоможемо.
- Ми допоможемо вам розібратися з цим
Наслідки хронічної тривоги
Лікування тривожності обов’язково, оскільки розлад може перерости в хронічну форму, що тягне у себе психологічні, соціальні та фізичні наслідки. Основні наслідки тривожного розладу:
- сильне зниження самооцінки, що призводить до самоізоляції від навколишнього світу та людей;
- проблеми зі сном, аж до стійкого безсоння;
- почуття безнадійності, суїцидальні думки та епізоди;
- психологічне та фізичне виснаження;
- алкогольна чи наркотична залежність;
- проблеми у спілкуванні, особистому та суспільному житті;
- порушення здоров’я через постійне виділення гормонів стресу – захворювання ШКТ, алергія, проблеми з лібідо та потенцією, різкий набір чи втрата ваги, прискорене старіння.
Профілактика тривожних розладів
За сучасного ритму життя кожна людина в зоні ризику тривожних розладів. Для профілактики тривожності та недопущення повторних нападів рекомендується дотримуватися кількох правил:
1. Уникати кофеїну. Кофеїн міститься в каві, чаї, енергетичних напоях і викликає надмірну напругу.
2. Не палити, не парити електронні сигарети. Нікотин звужує кровоносні судини, змушує серце працювати швидше.
3. Отримувати здорове фізичне навантаження. Навіть проста прогулянка біля будинку допоможе упорядкувати думки і заспокоїтися.
4. Уникати негативних емоцій, намагатися не перевтомлюватись, щоб не відчувати стрес.
5. Виділяти час на повноцінний відпочинок та хобі.
Якщо людина схильна до перебільшення, нагнітання та тривожності, фахівці рекомендують вести щоденник. Щоденника необхідно записувати фактори та причини, що викликають негативні реакції, щоб надалі відстежити механізм розвитку неспокійного стану та вчасно отримати допомогу.
Чому слід вибрати клініку Оздоровлення 24 для лікування тривоги
Тривога потребує професійної участі. Важливо розуміти, що самостійне лікування (особливо медикаментозне) є небезпечним для здоров’я і може тільки посилити розлад. Якщо ви шукаєте хорошого психіатра, психотерапевта, наша клініка – оптимальне рішення:
- досвідчені спеціалісти зі стажем роботи не менше 8 років;
- сучасні методи лікування; власні запатентовані методики;
- гарантія анонімності;
- можливість проконсультуватися з фахівцем онлайн чи вдома;
- можливість стаціонарного лікування з проживанням та харчуванням;
- доступні ціни, вигідні пакетні пропозиції.
Між природним почуттям тривоги та патологією тонка грань. Самостійно та правильно діагностувати та вилікувати такий розлад неможливо, тому не можна нехтувати своїм здоров’ям та професійною допомогою.
Відгуки наших пацієнтів
Загальні питання і відповіді
- Так, наші лікарі надають консультацію в режимі онлайн через Viber, Whatsapp, Telegram, Skype
- Так. Ми не надаємо данні наших кліентів третім особам.
- Звичайний сеанс займає від 45 до 60 хв.
- Так, в нас є термінал і можливість оплати non cash
- Депресся?Втрата близької людини? І вас це непокоїть і не можете спати - тоді вам потрібна допомога
Царук Євген Григорович
Рецензент матеріалу
11 років досвіду ведення медичної практики. Займається ефективним лікуванням порушення працездатності, депресивних станів, синдрому хронічної втоми, страхів, тривоги, апатії та млявості, порушення сну, шизофренії, психічних розладів в осіб похилого та старечого віку.