Невроз – це узагальнене поняття, представлене групою оборотних нервово-психічних розладів. Виникають вони і натомість гострих чи хронічних психотравмуючих чинників. Особливість неврозів у тому, що вони протікають тривалий час, і підвищують рівень стресу. Стан може бути нав’язливим та істеричним, що негативно відбивається на фізичній та розумовій роботі. Неврози виникають часто, особливо в осіб старше 65 років.
Нервово-психічний розлад позначається на психічному та емоційному стані пацієнта. Поступово негативний відгук отримують внутрішні органи та системи організму. Зростає висока ймовірність розвитку панічних атак. Впоратися із цим станом самостійно, практично неможливо. Подолати невроз ефективно можна тільки під контролем професіоналів.
Ціни на лікування неврозу в клініці
Вартість лікування неврозу варіюється залежно від типу необхідного лікування.
Послуга | Ціна в грн |
- Лікування неврозу в Києві від 3000
- Комплексне лікування неврозу в стаціонарі від 18000
✔️Лікування ✔️Проживання ✔️Харчуання
- Лікування неврозу в Києві в стаціонарі від 4000
(2-х і 3-х місна палата)
- Лікування неврозу в стаціонарі від 6500
(VIP одномісна)
- Консультація в клініці / онлайн 900/1600
(психіатра, психотерапевта)
- Консультація лікаря вдома 3500
(психіатра, психотерапевта)
Втомилися від залежності?
Фото клініки де лікують неврози
Кращі спеціалісти з лікування неврозу
Тест - чи насправді в мене неврозу?
- В них є різниця
- Тут потрібні послуги психолога, а не психіатра
- У вас ПСТР - Вам потрібно звернутись по лікаря, залиште заявку і ми вам допоможемо.
- Ми допоможемо вам розібратися з цим
Види неврозів
Неврологи виділяють три основні види неврозів:
- Істеричний. Він характерна раптовість. Починається невроз із плачу чи сміху, не виключена поява непритомності чи судом.
- Неврастіння. Для неї характерна надмірна дратівливість, людина швидко втомлюється.
- Нав’язливі стани. Для них характерна поява будь-яких думок, які підштовхують людину на здійснення певних дій. І найголовніше, ці думки обов’язково реалізуються.
Існують самостійні невротичні розлади, а також інші форми неврозів: - Фобічні. Людину переслідують тривожні розлади. Симптоми можуть змінюватись: від панічних атак до агорафобії.
- Депресивні. Людина немає мотивації, усе це супроводжується пригніченим настроєм.
- Іпохондричні. Людина постійно турбується про своє самопочуття, йому здається, що вона чимось хвора. Починаються пошуки якихось симптомів.
- Посттравтиматичні. Для неврозу характерний розвиток сильного страху, при цьому з’являються інші симптоми, зокрема: розгубленість, сором. Виникають порушення з боку травної системи.
- Репетиційні. Людина, яка страждає на дану форму неврозу, регулярно згадує минулі невдачі і переносить їх у майбутнє.
- Деперсоналізаційні. Людина відключається від тіла, думок. Складається враження, ніби він живе уві сні.
Класифікацій неврозів безліч, але визначити його тип неможливо самостійно. Для цього потрібна профільна допомога.
Симптоми та причини: Як розпізнати та зрозуміти невроз
Невроз – це патологічний стан, котрій характерні як фізичні, і психоемоційні прояви. Симптоми при неврозі можуть виникати раптово, з прискореного серцебиття, біль у грудях, підвищеного потовиділення та інших характерних ознак. Нерідко з’являється біль голови, біль у грудях та інші прояви.
Психологічні симптоми неврозу супроводжуються повною втратою контролю. Людині здається, що вона божеволіє, у неї з’являється страх раптової смерті, дихати стає важко. За проявами це схоже з панічною атакою. До інших симптомів відносять:
- Надмірну дратівливість, частіше вона виникає різко.
- Постійне почуття втоми та відсутність сил.
- Чутливість до всіх подразників.
- Повна ізоляція.
- Перепади настрою.
- Порушення режиму сну.
- Втрата інтересу до життя.
- Виникнення тривожності.
Патологічний стан не зникає просто так. Причини неврозу встановлені, і включають: - Надмірні розумові навантаження.
- Регулярні психологічні переживання, включаючи тривожність.
- Проблеми у особистому житті.
- Самотність.
- Травматичні події, що сталися у житті тощо.
Простіше кажучи, невроз не з’являється просто так. Він є наслідком надмірно або регулярного впливу на нервову систему негативних факторів. Нерідко причини неврозів у дітей пов’язані зі приниженням з боку батьків та однолітків.
Діагностика неврозів
Самостійно визначити, від чого буває невроз, а також встановити факт наявності – неможливо. У цьому питанні потрібна комплексна допомога фахівця. Невролог вивчить скарги, а також визначить фактори, що провокують. Додатково проводиться тест на невроз із наступним неврологічним оглядом.
Додатково діагностика неврозу включає:
- Лабораторні дослідження (аналіз крові на біохімію тощо).
- Інструментальні дослідження (МРТ, УЗД судин голови, ЕЕГ, УЗД внутрішніх органів).
Головна мета лабораторних та інструментальних досліджень – це виявлення супутніх захворювань, які могли спричинити порушення з боку центральної нервової системи. Не виключено, що може знадобитися допомога й інших профільних фахівців, включаючи ендокринолога, уролога та кардіолога.
Лікування неврозів: Методи та техніки
Лікування неврозу здійснюється амбулаторно, або у стаціонарі. В основі терапії лежить кілька методик:
- Психотерапія. Психотерапевтичні заходи спрямовані усунення першопричини порушення, і навіть повне відновлення. Психотерапевтичні заходи можуть бути патогенетичними та симптоматичними. Комплекс, кількість сеансів, їх тривалість та спрямованість вибирається індивідуально. Психотерапія нерідко доповнюється медикаментозним лікуванням.
- Медикаментозна терапія. Лікування препаратами застосовується не завжди. Найчастіше медикаменти використовуються як доповнення до психотерапевтичних сеансів. У план лікування додаються ліки різного типу, включаючи: седативні, ноотропи, міорелаксанти, транквілізатори, антидепресанти, а також вітамінно-мінеральні комплекси як доповнення.
- Фізіотерапія. Фізіотерапія при неврозі є доповненням до основної схеми лікування. У її основі лежить лікувальний, розслаблюючий масаж, фізкультура, лазерна терапія, магнітотерапія, кріотерапія тощо. При виражених неврозах показано санаторно-курортне лікування.
- Народна медицина. У її основі лежить використання лікарських трав, і навіть природних адаптогенів. Не є прямим лікуванням, входить до основної терапії як доповнення.
Важливо! План лікування визначається індивідуально, виходячи з загального стану пацієнта.
Терапія та ліки: Які методи лікування неврозів існують?
Лікування неврозу медикаментозно відбувається на додаток до психотерапевтичних методик. В основі лікарської терапії лежить використання препаратів різної групи.
- Седативні. Препарати мають заспокійливий ефект, сприяють розслабленню, позитивно впливають на стан центральної нервової системи.
- Ноотропи. Головне завдання цієї групи препаратів – покращення когнітивних функцій, включаючи підвищення розумових здібностей. Ноотропи активують вищу інтегративну діяльність мозку, покращують процеси пам’яті.
- Міорелаксанти. Ця група препаратів спрямовано зниження м’язового тонусу. Міорелаксанти допомагають впоратися з м’язовими спазмами та болем. Входять до загального комплексу терапії.
- Транквілізатори. Дана група препаратів впливає на центральну нервову систему. Їх використовують для лікування неврозу у тяжкій формі. Транквілізатори допомагають впоратися з тривогою, емоційною напругою, психомоторним збудженням.
- Антидепресанти. Дана група препаратів допомагає впоратися із серйозними депресивними та тривожними розладами. Деякі категорії ліків використовуються для усунення хронічного болю.
- Вітамінно-мінеральні комплекси. Головне завдання – насичення організму корисними мікро- та макроелементами, для відновлення та підтримки функцій основних органів.
Комплекс препаратів, а також тривалість курсу призначається лікарем в індивідуальному порядку.
Особливості перебігу неврозів під час вагітності
Невроз вагітних часто виникає під час гестації. Невротичні прояви виникають у тих жінок, які раніше мали проблеми з психікою. Патологічний стан розвивається під вплив факторів, що провокують:
- Зміни гормонального фону. Під час вагітності підвищується рівень гормонів, які впливають на загальний емоційний стан жінки.
- Зміна звичного способу життя. Жінка починає переживати та хвилюватися за дитину, довго звикає до нових відчуттів.
- Фізичні проблеми. Спровокувати невроз може велика вага, а також токсикоз, що стрімко протікає.
Зазначені чинники можуть негативно впливати на психіку жінки, провокуючи розвиток неврозу. Подібні прояви виникають і у звичайних людей, проте організм жінки більш схильний до розвитку неврозу.
Важливо! Невроз при вагітності негативно впливає як на організм жінки, так і на організм майбутньої дитини.
Чи є наслідки? Звичайно. Діти, чиї матері схильні до неврозу, зберігається висока ймовірність розвитку алергічних реакцій. Більше того, знижується поріг до адаптації, а сама дитина може бути гіперактивною.
Лікування неврозу при вагітності повинне протікати під контролем лікаря, тільки в такому ключі можна досягти позитивної динаміки та виключити розвиток наслідків. У жодному разі не можна займатися самолікуванням. В основі терапії лежить відвідування психотерапевтичних методик, прийом заспокійливих препаратів, а також безпечних транквілізаторів та антидепресантів.
Для самостійної стабілізації емоційного стану в період вагітності необхідно слідувати рекомендаціям: - Прийняти стан.
- Регулярно слідкувати за собою.
- Займатися помірною фізичною активністю.
- Приділяти більше часу прогулянкам.
- Не перевантажуватись емоційно та фізично.
- Вживати більше продуктів, в основі яких містяться вітаміни та мінерали.
- Приділяти час заняттям, що приносять позитивні емоції.
Особливості неврозів у дітей
Неврози у дітей виникають досить часто. Головна причина – це психотравмуючі ситуації. Основним провокуючим чинником виступають конфлікти усередині сім’ї. Другорядними причинами неврозів у дітей виступають:
- Важка адаптація у колективі.
- Різка зміна життя.
- Переляк, незалежно від його інтенсивності.
- Затяжна хвороба.
- Надмірне навантаження.
Симптоми неврозу у дітей нерідко пов’язані з родовими травмами, а також ускладненнями вагітності, включаючи гіпоксію та внутрішньоутробні інфекції. Явний розлад формується до 7 років. Вирізняють кілька видів неврозу: - Істеричний.
- Невроз нав’язливих рухів.
- Іпохондричний.
- Неврастенічний.
- Фобічний.
- Депресивний.
Симптоми неврозу в дітей віком можуть бути таким: проблеми з промовою, зокрема заїкуватість, тривожність під час сну, розлад сну, зниження маси тіла, нічні сечовипускання тощо. Усунути причину розвитку патологічного процесу може лише фахівець, самостійні спроби допомогти дитині можуть призвести до погіршення ситуації.
Терапія в дітей віком передбачає прийом препаратів, і навіть психотерапевтичні сеанси (можуть бути індивідуальними, ігровими, сімейними тощо.). Схема лікування підбирається індивідуально.
Як вплинути на своє психічне здоров’я
Профілактика неврозу – обов’язкова, для запобігання патологічному стану рекомендується:
- Мінімізувати вплив психотравмуючих ситуацій.
- Вести здоровий спосіб життя (збалансовано харчуватися, правильно організувати режим сну та неспання, займатися спортом, більше часу проводити на вулиці).
- Навчитися контролювати свої емоції.
- Підвищувати стресостійкість.
- Своєчасно лікувати хронічні захворювання.
- У разі виникнення важких життєвих ситуацій, звертатися до психолога.
Ігнорувати профілактичні заходи не рекомендується. Особливо у віці після 65 років. Ця вікова група знаходиться в зоні ризику. Схильні до патологічних станів і діти, віком до 7 років.
При виникненні невротичних станів важливо відразу звернутися до профільного фахівця. Самостійне лікування не рекомендується.
Відгуки наших пацієнтів
Загальні питання і відповіді
- Так, наші лікарі надають консультацію в режимі онлайн через Viber, Whatsapp, Telegram, Skype
- Так. Ми не надаємо данні наших кліентів третім особам.
- Звичайний сеанс займає від 45 до 60 хв.
- Так, в нас є термінал і можливість оплати non cash
- Депресся?Втрата близької людини? І вас це непокоїть і не можете спати - тоді вам потрібна допомога
Царук Євген Григорович
Рецензент матеріалу
11 років досвіду ведення медичної практики. Займається ефективним лікуванням порушення працездатності, депресивних станів, синдрому хронічної втоми, страхів, тривоги, апатії та млявості, порушення сну, шизофренії, психічних розладів в осіб похилого та старечого віку.