Панічні атаки – це напади страху, що супроводжуються прискореним серцебиттям та стрибками артеріального тиску. Виникають безконтрольно, який завжди і натомість будь-якого дратівливого чинника. Панічні атаки отруюють життя, обмежують повсякденну активність та стають причиною додаткового стресу.
Лікування панічних атак вимагає комплексного підходу, інакше стан повторюватиметься, а його тривалість значно збільшуватиметься. У людей, які страждають на цей синдром, знижується якість життя і з’являються видимі обмеження.
Тест - чи насправді в мене панічні атаки?
- В них є різниця
- Тут потрібні послуги психолога, а не психіатра
- У вас ПСТР - Вам потрібно звернутись по лікаря, залиште заявку і ми вам допоможемо.
- Ми допоможемо вам розібратися з цим
Ціни на лікування панічних атак в клініці
Ціна лікування панічних атак залежить від низки факторів, включаючи тривалість терапії, умови (амбулаторно чи стаціонарно), а також вибраний курс. Отримати консультацію з цього питання можна за телефоном.
Послуга | Ціна в грн |
- Лікування панічних атак у Києві від 3000
- Комплексне лікування панічних атак у стаціонарі від 18000
✔️Лікування ✔️Проживання ✔️Харчуання
- Лікування панічних атак у Києві в стаціонарі від 4000
(2-х та 3-х місна палата)
- Лікування панічних атак у Києві в стаціонарі від 6500
(VIP одномісна)
- Консультація у клініці/онлайн 900/1600
(психіатра, психотерапевта)
- Консультація лікаря вдома 3500
(психіатра, психотерапевта)
Втомилися від залежності?
Кращі спеціалісти з лікування психічних проблем
Симптоми панічних атак
Симптоми панічних атак виникають різко, часто без впливу фактора, що провокує. Ознаки з’являються раптово і включають:
- Прискорене серцебиття.
- Болісні відчуття в ділянці грудей.
- Задушливий страх смерті.
- Напад нудоти.
- Надмірне потовиділення.
- Відчуття здавлювання у горлі та нестачі повітря.
- Підвищення артеріального тиску.
Як зрозуміти, що в тебе панічна атака? Вказані вище симптоми з’являються раптово і часто, відразу всі разом. Людина блідіша, її починає трясти, контролювати себе неможливо. При регулярному прояві негативних симптомів необхідно пройти обстеження. Зазначені ознаки можуть свідчити про порушення серцево-судинної або ендокринної системи.
Щодо причин панічних атак, то до кінця цей процес не вивчений. Психофізіологічне порушення може виникати під впливом певних емоційних чинників, і навіть інших процесів, які усередині організму. Медики виділяють три групи, які можуть спровокувати погіршення ситуації: - Психогенні фактори. Вони представлені емоційними потрясіннями, які виникли на тлі обтяжливих подій: смерті близької людини, конфліктних ситуацій на роботі тощо.
- Біологічні чинники Вони представлені гормональними порушеннями, пов’язаними з періодом вагітності, годування груддю та менопаузою.
- Фізіогенні фактори. Вони пов’язані із надмірним вживанням спиртної продукції, а також наркотиків. До додаткових провокуючих факторів відносять: надмірне фізичне навантаження, метеочутливість і т.д.
- Зазначені чинники – це лише тригер до початку панічної атаки. Вони є прямою причиною її розвитку. Висока ймовірність панічних атак зберігається в осіб з лабільною нервовою системою, які схильні до надмірної тривожності та психічних розладів.
Лікування панічних атак у стаціонарі
У більшості випадків лікування панічних атак здійснюється амбулаторно. Пацієнт відвідує психотерапевта та приймає медикаменти. Але у важких ситуаціях потрібне лікування панічних атак у стаціонарі. Терапія в умовах клініки актуальна у таких випадках:
- Регулярна поява нападів, нерідко кілька разів на добу.
- Панічні атаки є наслідком тяжкої депресії (коли зберігається загроза життю).
- Причина панічних атак незрозуміла, для полегшення стану потрібне проходження комплексного обстеження.
- На тлі психофізіологічного порушення спостерігається алкогольна та/або наркотична залежність. Або згубні звички, навпаки, є причиною розвитку панічних атак.
Центр лікування панічних атак пропонує комплексні послуги з терапії психофізіологічного порушення. Клініка оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє проводити комплексне обстеження організму. У стаціонарі працюють профільні фахівці, які регулярно моніторять стан пацієнта та за необхідності надають повноцінну підтримку.
Після комплексної діагностики з урахуванням конкретного випадку призначається повноцінне лікування. Вона представлена медикаментозною терапією, доповненою сеансами психотерапії. Тривалість лікування визначається індивідуально.
Панічна атака, що робити?
Що робити за панічних атак? Головне у цій ситуації – спробувати зберегти спокій. Рекомендується виконувати певні дії для стабілізації ситуації:
- Нагадати собі про те, що будь-яка загроза для життя виключена.
- Зробити акцент на диханні та спробувати повільно вдихати та видихати, це допоможе не лише стабілізувати стан, а й скоротити частоту серцебиття.
- Розслабитися, шляхом заняття зручного положення, рекомендується рухами, що погладжують, пройтися від пальців ніг до верхівки.
- Акцентувати увагу на приємних моментах, подумки перенестись у безпечне місце.
- Переключити увагу (рекомендується перерахувати предмети навколо себе, подивитися котра година, взяти телефон і т.д.).
Якщо ситуація не покращується, необхідно звернутися до швидкої допомоги. У випадку, коли панічна атака виникла у когось із родичів, слід виконувати той самий алгоритм дій. Нерідко, достатньо взяти людину за руку або обійняти, щоб стан покращився.
Спеціалісти, які займаються лікуванням панічних атак
Для лікування панічних атак необхідно звернутися до психотерапевта. Він впливає на психічний стан людини та сприяє відновленню роботи нервової системи. Однак, перед цим, рекомендується відвідати інших профільних лікарів. Панічні атаки можуть бути наслідком порушень з боку серця, що потрібне звернення до кардіолога.
Ще один фахівець, який допомагає в ситуації, що склалася – це невролог. Він проводить консультацію, спрямовує людину на діагностичні дослідження з метою виявлення/спростування порушень з боку центрально-нервової системи.
У нашій клініці працюють найкращі лікарі з лікування панічних атак у Києві. Вони допоможуть упоратися з проблемою та запобігти її повторному розвитку.
Відгуки наших пацієнтів
Загальні питання і відповіді
- Так, наші лікарі надають консультацію в режимі онлайн через Viber, Whatsapp, Telegram, Skype
- Так. Ми не надаємо данні наших кліентів третім особам.
- Звичайний сеанс займає від 45 до 60 хв.
- Так, в нас є термінал і можливість оплати non cash
- Депресся?Втрата близької людини? І вас це непокоїть і не можете спати - тоді вам потрібна допомога
Царук Євген Григорович
Рецензент матеріалу
11 років досвіду ведення медичної практики. Займається ефективним лікуванням порушення працездатності, депресивних станів, синдрому хронічної втоми, страхів, тривоги, апатії та млявості, порушення сну, шизофренії, психічних розладів в осіб похилого та старечого віку.