Біполярний розлад – це хронічне захворювання афективної сфери. Воно впливає на загальний стан людини, а також негативно впливає на соціальні та професійні сфери. Маніакально депресивний психоз потребує втручання фахівців. Впоратися самостійно із проблемою практично неможливо. Особливість захворювання полягає в тому, що для нього характерно виражений прояв маніакальних, депресивних та змішаних епізодів. Але в період ремісії людина почувається нормально, будь-які негативні прояви відсутні.
Ефективне лікування депресивного розладу особистості здійснюється у клініці «Оздоровлення 24». Профільні фахівці знають тонкощі підходу до пацієнтів, які страждають на афективний розлад. Терапія проводиться в індивідуальному порядку з можливістю корекції, що є запорукою успішного відновлення. Комплексне лікування спрямоване на опрацювання проблеми, а також повне відновлення та соціалізацію.
Ціни на лікування біполярного розладу в клініці
Вартість лікування біполярного розладу варіюється залежно від типу необхідного лікування.
Послуга | Ціна в грн |
- Лікування біполярного розладу в Києві від 3000
- Комплексне лікування біполярного розладу в стаціонарі від 18000
✔️Лікування ✔️Проживання ✔️Харчуання
- Лікування біполярного розладу в Києві в стаціонарі від 4000
(2-х та 3-х місна палата)
- Лікування біполярного розладу в Києві в стаціонарі від 6500
(VIP одномісна)
- Консультація в клініці / онлайн 900/1600
(психіатра, психотерапевта)
- Консультація лікаря вдома 3500
(психіатра, психотерапевта)
Втомилися від залежності?
Причини біполярного розладу
Точної причини, біполярного розладу – немає. Згідно з проведеними дослідженнями, спровокувати хронічне захворювання може взаємодія один з одним деяких факторів. Вплинути в розвитку депресивного психозу можуть біологічні, психологічні і соціальних причин.
Біологічний чинник представлений генетикою, і навіть фізіологічними особливостями організму.
Психологічний фактор розвитку захворювання включає регулярні стресові переживання, а також особливості характеру, емоційну сферу та мислення людини.
Під соціальними чинниками розуміють культурно-політичну обстановку, і навіть мікросоціальне середовище. Останній пункт є головною причиною маніакально-депресивного психозу. Відносини в сім’ї та на роботі відкладають відбиток на мисленні людини, її поведінці та сприйнятті.
Ознаки та симптоми біполярного розладу
Виділяють три типи біполярного розладу: депресивний, маніакальний та змішаний, для кожного з яких характерні певні прояви.
Депресивний епізод характеризується стрибками настрою, мислення сповільнене, рухова активність знижена. При цьому спостерігається зниження апетиту, смакові уподобання спотворені. За грудиною відчувається тяжкість, з’являється туга і повна апатія. Материнський інстинкт знижений, як і лібідо. Варто зазначити, що для депресивної фази характерні і нетипові прояви: посилення апетиту, збільшення часу сну. У тяжкій фазі симптоми біполярного розладу доповнюються маренням та галюцинаціями. Людина потребує профільної допомоги. У нього виникають суїцидальні думки, що є основною причиною для негайної госпіталізації.
Маніакальна фаза може мати різний ступінь виразності. У людини спостерігаються симптоми легкої манії та тяжкі психологічні порушення. Пацієнт, що у цій фазі може відчувати величезний спектр емоцій від підвищеного настрою до повної апатії. Ознаки біполярного розладу в маніакальній фазі: прискорене мислення, підвищена активність, бажання одночасно виконувати кілька днів, підвищена рухова активність.
Змішана фаза включає симптоми депресивного і маніакального типу розлади. Вони змінюють один одного або, навпаки, доповнюють. Головними проявами виступають:
- Порушення сну.
- Суїцидальні думки.
- Проблеми з апетитом.
- Постійна зміна настрою (від підвищеного до повної апатії).
Як зрозуміти, що в тебе біполярний розлад? У людини, яка страждає на захворювання, з’являються вищеописані симптоми. Загального набору ознак немає. Вони варіюються залежно від типу захворювання та можуть доповнювати один одного.
Біполярний розлад: методи лікування в Києві
Діагностика біполярного розладу проводиться виходячи з симптоматичної картини. Визначити наявність захворювання за допомогою інструментальних та лабораторних діагностичних методів – неможливо. При зборі анамнезу та огляді пацієнта враховується ряд клінічних проявів:
- Наявність органічних патологій центральної нервової системи.
- Наявність патологічних процесів у ендокринній системі.
- Зловживання психотропними препаратами.
- Відсутність ремісії протягом багато часу.
Лікування маніакально-депресивного психозу залежить від результатів загальної діагностики та визначення супутніх станів. Терапія включає декілька ключових етапів: - Медикаментозне лікування. У його основі лежить використання препаратів із різних груп. Це можуть бути протиепілептичні препарати, нейролептики та антидепресанти. Дані групи медикаментів включені у лікування шизофренії.
- Психотерапія. Відновитись без психосоціальної підтримки практично неможливо. Пацієнт обов’язково відбувається психотерапевтичні заходи. Додатково доступна онлайн консультація психіатра, ця опція найчастіше використовується перед відвідуванням клініки. В основі психотерапії лежить опрацювання основних проблем. Різні психоосвітні програми підбираються з урахуванням особливостей перебігу захворювання, його природи, прогнозу та інших чинників.
- Фототерапія. Ця методика актуальна при сезонному афективному розладі. Фототерапія відрізняється відносною безпекою.
У клініці «Оздоровлення 24» використовуються новітні методи лікування біполярного розладу. Кожен пацієнт отримує індивідуальну схему терапії, яка ефективна у разі. Лікарі клініки гарантують цілодобовий моніторинг стану пацієнта. Регулярне підвищення кваліфікації та відстеження нових протоколів лікування дозволяє застосовувати на практиці більш ефективні методи терапії.
Як довго необхідно лікувати біполярний розлад
Чи можна вилікувати біполярний розлад та позбутися проблеми назавжди? Так, це можливо. Але терапія тривала і безпосередньо залежить від типу захворювання, проявів та загального стану пацієнта.
Кількість курсів та тривалість програми визначається індивідуально. Медикаментозна терапія триває 2-4 тижні. Якщо при цьому у пацієнта спостерігається лише частковий ефект, лікування продовжується ще на 4 тижні і може продовжуватись доти, доки не будуть повністю ліквідовані всі симптоми.
Тест - чи насправді в мене біполярний розлад?
- В них є різниця
- Тут потрібні послуги психолога, а не психіатра
- У вас ПСТР - Вам потрібно звернутись по лікаря, залиште заявку і ми вам допоможемо.
- Ми допоможемо вам розібратися з цим
Відгуки наших пацієнтів
Загальні питання і відповіді
- Так, наші лікарі надають консультацію в режимі онлайн через Viber, Whatsapp, Telegram, Skype
- Так. Ми не надаємо данні наших кліентів третім особам.
- Звичайний сеанс займає від 45 до 60 хв.
- Так, в нас є термінал і можливість оплати non cash
- Депресся?Втрата близької людини? І вас це непокоїть і не можете спати - тоді вам потрібна допомога
Царук Євген Григорович
Рецензент матеріалу
11 років досвіду ведення медичної практики. Займається ефективним лікуванням порушення працездатності, депресивних станів, синдрому хронічної втоми, страхів, тривоги, апатії та млявості, порушення сну, шизофренії, психічних розладів в осіб похилого та старечого віку.