Алкоголізм – це хронічне захворювання, спровоковане регулярним вживанням алкогольної продукції. Тривалий та систематичний прийом спиртних напоїв супроводжується стійкими психічними та соматичними розладами. Небезпека алкоголізму у тому, що залежність формується поступово. Людина не помічає, як стає в’язнем звички, нарешті вона просто заперечує наявність проблеми. При цьому самостійно впоратися з алкоголізмом складно, залежно від стадії, потрібна профільна допомога.
Проблема алкоголізму, саме жіночого алкоголізму стоїть досить гостро. Зловживання спиртними напоями – це згубна звичка, яка є «популярною» у всьому світі. Згідно з проведеними дослідженнями, у глобальному масштабі загальний обсяг алкоголю, що вживається, зріс на 70%. Цікаво, що зростання алкоголізму фіксується серед країн, що відрізняються низьким рівнем доходу. Щодо останніх років, у 2022-2023 роках Україна є одною з лідерів чоловічого та жіночого алкоголізму. Це зумовлено подіями, що відбуваються, а також підвищеним рівнем стресу.
Кращі спеціалісти з лікування алкоголізму
Втомилися від залежності?
Додаткові послуги
Онлайн консультація
Різні методики кодування
Програма реабілітації
Причини виникнення алкоголізму
Причини алкоголізму очевидні, провокуючими чинниками є:
- Соціальні чинники. Що входить до цієї категорії? Згідно з проведеними дослідженнями, соціальні фактори пов’язані з нестачею матеріальних засобів, з дотриманням звичаїв, а також регулярних дружніх зустрічей. За статистикою, висока ймовірність розвитку алкоголізму зберігається при регулярному вживанні спиртних напоїв на урочистостях та різноманітних заходах.
- Біологічні чи спадкові чинники. Генетика відіграє важливу роль у питанні формування стійкої толерантності до алкоголю. У 30% випадків, діти успадкують від батьків потяг до спиртної продукції. Імовірність розвитку алкоголізму у дорослому віці – висока. Додатково до біологічних факторів відносять регулярні нервові та психічні розлади, отримані в дитячому віці. За фактом, більшість проблем дорослих беруть початок у дитячому віці.
- Психологічні чинники алкоголізму. Що входить до цієї категорії? Людина, перебуваючи у постійному стресі, шукає для себе джерело задоволення та ейфорії. І часто саме алкоголь доставляє людині масу приємних відчуттів. Згідно з проведеними дослідженнями, особи, які постійно перебувають під впливом стресу, схильні до розвитку алкоголізму.
Причини жіночого та чоловічого алкоголізму – однакові. Проте саме жіночий алкоголізм важче піддається лікуванню, а саме захворювання розвивається більш стрімко, ніж у чоловіків.
Важливість проблеми алкоголізму
Алкоголізм – проблема сучасності. У світі постійних стресів та нервових напруг люди все частіше шукають розслаблення в спиртних напоях. Вживання алкоголю набирає обертів і, відповідно, кількість алкоголіків невпинно зростає. Погіршується ситуація як серед дорослого населення, а й серед підлітків. Актуальність проблеми алкоголізму стоїть гостро та потребує комплексного вирішення. Якщо у когось із близьких є передумови алкоголізму, це питання потрібно вирішувати на професійному рівні.
Симптоми алкоголізму
Симптоми алкоголізму залежить від стадії, і навіть особливостей конкретного організму. Ознаки алкоголізму на першій стадії включають:
- Непереборний потяг до вживання спиртної продукції. При цьому почуття міри постійно згасає, кількість спиртної продукції, що вживається, збільшується.
- Вживання великої кількості алкоголю призводить до короткострокової втрати пам’яті, рівень працездатності знижений.
- Функціонування органів та систем знижується. У людини спостерігається тахікардія, розлади травної системи, головний біль, утруднення мови.
Ознаки алкоголізму на другій стадії включають: - Підвищений фізичний потяг до спиртних напоїв.
- Людина не може себе контролювати, бажання випити схоже на неконтрольований голод або спрагу.
- Толерантність до алкоголю зростає.
- Поява психічних змін, включаючи психози та підвищений рівень агресії.
- Поява абстинентного синдрому, що супроводжується порушеннями з боку шлунково-кишкового тракту, головним болем та постійною слабкістю.
- Розвиток порушень із боку головного мозку.
- Розвиток порушень із боку серцево-судинної системи.
На третій стадії симптоми більш виражені. У залежної людини спостерігаються ознаки психічної та фізичної деградації: - Виражене зниження толерантності до спиртних напоїв.
- Поява виражених психозів, що супроводжуються судомами.
- Повна втрата соціальних зв’язків.
- Розвиток недоумства, зниження інтелекту.
- Розвиток незворотних змін із боку внутрішніх органів.
- На третій стадії зберігається висока ймовірність розвитку летального результату.
Ми пропонуємо:
Фото клініки
Оздоровлення 24
Лікування алкоголізму
Лікування алкоголізму проводиться із використанням інноваційних методик. В основі комплексної терапії лежать:
- Медикаментозні методи терапії. У її основі лежить прийом ліків від алкоголізму, і навіть кодування. Підшивка від алкоголізму проводиться популярними препаратами на основі дисульфіраму (Тетурам, Торпедо, Еспераль тощо). Додатково використовується симптоматична терапія, спрямовану усунення негативних симптомів із боку організму, і навіть відновлення функцій органів прокуратури та систем.
- Психотерапевтичні методи. Для підтримки залежної людини він проходить групові або індивідуальні сеанси психотерапії. Головне завдання методики полягає у впливі на психоемоційний стан людини, а також на її підсвідомість. Психотерапевтичні способи включають кодування від організму за допомогою гіпнозу (метод Довженка). У клініці «Оздоровлення 24» є група анонімних алкоголіків, що дозволяє поділитися проблемою і отримати необхідну психологічну підтримку.
- Реабілітаційні програми. Лікування алкоголізму в Києві обов’язково включає проходження реабілітації. Головна мета спеціальних програм – підвищення стійкості перед негативними чинниками, і навіть повна соціалізація після пройденого лікування.
Профілактика алкоголізму
Методи профілактики алкоголізму поділяються на кілька категорій: первинну, вторинну та третинну. Первинна профілактика звернення до підлітків. Основна мета – запобігання розвитку алкоголізму у ранньому віці. Профілактичні заходи проводяться у навчальних закладах, в їх основі лежить:
- Антиалкогольна освіта.
- Залучення підростаючого покоління до програм здорових та корисних активностей.
- Вплив через засоби соціальної реклами.
- Створення спеціальних рекомендацій.
- Проведення відповідних акцій тверезості.
- Повний контроль за сім’ями, де є алкоголіки.
Первинна профілактика – це безперервна пропаганда здорового життя.
Ще одним видом профілактики алкоголізму є вторинні заходи. Їхня дія спрямована на роботу з дорослими особами. В основі стратегії лежить: - Своєчасна діагностика залежності.
- Визначення причин психологічного неблагополуччя людини.
- Повноцінна психологічна допомога.
- Вторинна профілактика включає розмови з наркологом, а також відвідування кабінетів анонімної допомоги.
Третинна профілактика орієнтована тих категорії громадян, які вже пройшли лікування алкоголізму. Спеціально розроблені заходи спрямовані на протистояння майбутнім спокусам. Для підтримки сили волі рекомендується відвідувати товариства анонімних алкоголіків, клуби тверезості. Головне завдання третинної профілактики – повне відновлення особистості. На цьому етапі важливим є індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Діагностика алкоголізму
Для визначення стадії алкоголізму використовується інструментальна та лабораторна діагностика. Регулярне вживання спиртної продукції призводить до розвитку незворотних процесів в органах та системах організму. В основі інструментальної діагностики алкоголізму лежить оцінка стану ЦНС, серця, судин, органів шлунково-кишкового тракту та кишечника. З метою виявлення порушень застосовуються такі методи:
- УЗД.
- КТ.
- Рентгеноскопія.
- Ендоскопія.
- ЕКГ серця та судин.
Спосіб діагностики, а також кількість інструментальних методів безпосередньо залежить від загального стану пацієнта. Відхилення у роботі організму можуть бути спровоковані й іншими захворюваннями. У цій ситуації інструментальна діагностика виступає як допоміжний метод.
Крім інструментальної діагностики, використовуються й лабораторні методи дослідження. Сучасні методи дозволяють визначити одноразове систематичне вживання спиртних напоїв. Ці методики отримали назву – біологічні маркери. Завдяки їм можна визначити: - Факт вживання спиртних напоїв.
- Тип алкоголізму (епізодичний, помірний чи хронічний).
- Ефективність призначеного лікування.
- Встановлення чи спростування факту алкогольної залежності.
З цією метою проводиться оцінка наступних біохімічних показників: алкоголь- та альдегіддегідрогеназу, загальний холестерин, креатинкіназа, гамма-глутамілтрансфераза, гамма-аміномасляна та сечова кислоти, моноаміноксидаза та ін. Для проведення дослідження, за основу береться вен.
Типи дослідження, і навіть методики визначаються индивидуально.
Загальні питання і відповіді
- Так, наші лікарі надають консультацію в режимі онлайн через Viber, Whatsapp, Telegram, Skype
- Так. Ми не надаємо данні наших кліентів третім особам.
- Звичайний сеанс займає від 45 до 60 хв.
- Так, в нас є термінал і можливість оплати non cash
- Депресся?Втрата близької людини? І вас це непокоїть і не можете спати - тоді вам потрібна допомога
Ченцова Аліна Олександрівна
Рецензент матеріалу
Лікар вищої категорії. Гарантія ефективності консультації, експерт у галузі психіатрії, психофармакології та психотерапії. Професійне лікування різних захворювань та проблем, таких як: безсоння, панічні напади, депресія, порушення уваги та пам’яті, працездатності, синдром хронічної втоми, неконтрольована агресія, страхи та фобії та інше.